Wiercenie studni przydomowych i głębinowych
Oferta dedykowana do klientów chcących posiadać własne ujęcie wody zarówno dla celów nawadniania ogrodu, jak i potrzeby socjalno-bytowe. Studnie wiercimy na terenie Zielonej Góry i okolic oraz na terenie całego woj. lubuskiego. Studnia powstaje pod nadzorem geologa i hydrogeologa. Po zakończonej współpracy otrzymujesz pełną dokumentację. Projektujemy i wiercimy studnie na zgłoszeniu (do 30 metrów), a także studnie głębinowe (powyżej 30 metrów).
Projekty robót hydrogeologicznych
Dokumentacje hydrogeologiczne
Operaty
wodnoprawne
Inspekcja studni głębinowych
Renowacja studni głębinowej
Analizy ryzyka ujęć wody
Wiercenie hydrogeologiczne
Karta informacyjna przedsięwzięcia
Likwidacje studni głębinowych
Pompowania pomiarowe studni głębinowych
Analiza stanu technicznego studni głębinowych
Na czym polega wiercenie studni?
Każdy odwiert poprzedzony jest konsultacją z naszym hydrogeologiem. Na życzenie klienta możemy przygotować wstępną analizę hydrogeologiczną, która określi czy na twojej działce jest woda i jak głęboko występuje.
Każdy odwiert kończy się sporządzeniem przez geologa dokumentacji końcowej, dzięki której znać będą państwo konstrukcję studni, głębokość lustra wody, głębokość zawieszenia pompy oraz znajdą się zalecenia co do eksploatacji.
Studnia powstająca w oparciu o zgłoszenie w starostwie to studnia do 30 metrów, której średnioroczna dobowa wydajność nie przekracza 5 m3. Dodatkowo planowana studni musi znajdować się co najmniej 5 metrów od granicy działki oraz 7,5 metra od najbliższego przydrożnego rowu. Dodatkowo ujęcie musi być ulokowane co najmniej 15 metrów od szamba. te normy dotyczą studni wierconej na potrzeby wody pitnej i bytowej. Jeśli natomiast studnia ma służyć do nawadniania ogrodu, trawnika czy pola – wówczas te wytyczne nie obowiązują.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące budowy studni przydomowej
Nasi Klienci często mają podobne wątpliwości – przejrzyj listę aktualnych zapytań wraz z odpowiedziami.
Nie potrzeba zezwoleń. Jeżeli będzie to studnia na użytek własny której głębokość nie przekracza 30 m, a średnioroczna wydajność dobowa nie przekracza 5 m3 należy jedynie zgłosić zamiar wykonania studni w Starostwie Powiatowym. Jeżeli w ciągu 30 dni urząd nie wniesie sprzeciwu można przystąpić do wykonania studni głębinowej. Jeśli żyła wodna na Twojej działce znajduje się na głębokości powyżej 30m – wówczas musisz uzyskać pozwolenie wodnoprawne wydawane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Opłata to ok 250 zł
Można zlecić nam wykonanie ekspertyzy, która określi głębokość występowania poziomu wodonośnego.
Studnia nie przekraczająca 30 m głębokości nie wymaga pozwolenia. Taką studnię możemy wykonać jedynie na zgłoszenie w Starostwie powiatowym.
Studnia musi znajdować się min. 5m od granicy działki.
Zgodnie z przepisami każdy właściciel gruntu ma prawo do korzystania z wód głębinowych na terenie własnej działki. Należy zachować wymagane przepisami 5 m odległości od granic działki.
Do wyceny uwzględnia się wiele zmiennych. W celu uzyskania wyceny zapraszamy do kontaktu.